User images

Upload your own images

Upload your own image of the product. Or why not the result of using it?

Reviews & comments

5.0
Based on 1 review
i
0
0
0
0
1
Ask a question
Add pictures

    Be the first to give your opinion on the product

    LancômeAdvanced GénifiqueSensitive Dual Concentrate 20 ml

    1 reviews, 5 on average
    1 050 kr
    Free delivery option available, can be sent immediately
    Description
    Ingredients

    INTENSIVT LUGNANDE OCH STÄRKANDE. FÖR ALLA HUDTYPER, ÄVEN KÄNSLIG OCH REAKTIV HUD.

    Lancôme Advanced Génifique Sensitive Dual Concentrate är ett antiageing-serum som passar alla hudtyper. Det stärker hudens barriärfunktion och har en omedelbar lugnande effekt på känslig hud.

    Detta intensiva koncentrat är berikat med sju pre- och probiotiska extrakt och hjälper till att stärka hudens barriärfunktion och skydda mot dagliga påfrestningar. Två koncentrat i ett, separerade till första användningen så att de hålls fräscha. Det blå koncentratet, berikat med antioxidanterna ferulinsyra och E-vitamin , frigörs i serumbasen för att skapa ett intensivt koncentrat som hjälper till att lugna och stärka huden. Synligheten av porer och rodnad reduceras. För alla hudtyper, även känslig och reaktiv hud.

    OMEDELBART LUGNANDE KONCENTRAT STÄRKER HUDEN MINSKAR SYNLIGHETEN AV PORER OCH RODNAD
    Advanced Génifique Sensitive, berikat med pre- och probiotiska extrakt har en omedelbar lugnande effekt på känslig hud. På 30 dagar hjälper det till att reducera rodnad, porer och ojämn hud.

    Efter 4 veckor* statistiskt signifikant reducering av rodnad 87 %** av kvinnorna upplevde att huden kändes lugnad *Kosmetoklinisk objektiv gradering efter 4 veckor, 56 kvinnor **Självutvärdering efter 4 veckor, 56 kvinnor Vi rekommenderar att produkten används inom två månader efter öppnandet!

    • Category:Serum
    • Article number:
      2065-717-0020
    Customer service