Ellen

Lyko Creator
  • Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 2 dagar

    Help a girl out!

    Hej allihopa! 🤍 Nu behöver jag er hjälp! Jag har bestämt mig för att ge mitt hår en riktig glow up nu i sommar och vill hitta produkter som gör skillnad på riktigt. Jag har slingat hår som är väldigt torrt och frissigt.. Så nu vill jag höra era bästa tips! ✨ 💛 Vilka produkter har räddat ert torra eller frissiga hår? 💛 Finns det något utöver schampo, balsam och inpackning som ni inte kan vara utan? (Leave-in, hårolja, serum, värmeskydd eller något annat?) 💛 Vilka varumärken tycker ni är bäst?
    17 visningar
    • Användarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 1 dag
      Jag tycker verkligen att Kerastase och K18 har väldigt bra produkter! Sen är mitt tips att undvika doppa håret när du badar om de verkligen vill ta hand om håret. . Ditt hår ser jättefint ut😍🥰! Kom ihåg leave in produkter, de är som serum och kräm efter rengöring i ansiktet. K18 detoxschampo är bra och snällt mot håret samtidigt. Den ikoniska K18 masken lagar håret som inget annat, men du ska själv tillsätta fukt när du använder den T ex på fantastis produjt, Gloss Absolu misten som leave in och Nutritive seriens inpackning från Kerastase. Hårolja fins bra från flera märken, det har du för att låsa in fukten i håret och vårda. Mina favoriter är Kerastase, Sebastian och Lamza. Amika har en bra lättare som doftar underbart också! Olaplex vanliga schampo är bra tycker jag. Lernberger Stafsing Bb- spray/ primer är en bra multispray. Kan skydda a håret i solen också. Jag har som du blekta slingor i mitt hår🥰
  • Ellen

    har skapat en look
    Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 2 veckor
    Så när Lyko skickade ut möjligheten att testa den här till ett lägre pris kunde jag inte låta bli att prova den... Och resultatet? Hur braaa?? 😍 Några saker att tänka på: Håret blev väldigt torrt både i duschen och direkt efter tvätt. Men när jag väl fönade och kammade igenom det blev det bra igen. Produkten är fluffig och skummig i konsistensen vilket jag gillar och gör den dryg och långvarig att använda. Jag älskar verkligen hur den tog bort mina gula toner så snabbt. Jag är faktiskt i chock! Det här var första gången jag testade K18 Hairscience, och jag är imponerad. Har ni testat den här? Hur blev resultatet för er? ✨ #lykomission #k18 #hårvård #hairroutine #glow #nyheter
    1 produkt i looken
    2479 visningar
    • Användarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 2 veckor
      Åhh vill testa den😍
      1 gillar
  • Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 1 månad
    Får så många frågor om mina lockar, så här gör jag 🩷🌸✨ Går så snabbt, enkelt och blir alltid så fint! Spara ner videon för att testa du med! Produkter från Maria Nila ghd scandinavia #hårguide #hår #hårstyling #lockar #lockahåret #summermusthave #sommar #sommarstyling #lykomission
    2 produkter i inlägget
    870 visningar
    • Kommentaren lades 1 månad
      Så fint det blev🥰
      1 gillar
  • Ellen

    har recenserat en produkt
    Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 2 månader
    Betyg: 5 av 5

    Ett måste i handväskan!!💛

    Den här handkrämen från Rituals Mehr-serien luktar så fräscht och gott! Perfekt nu till vår och sommar när man vill ha något lite lättare att smörja in sig med. Jag har den alltid med i handväskan och den räcker även länge eftersom den är så dryg. Har ni testat denna? 😍 #lykotestpilot #rituals
    1 produkt i inlägget Ett måste i handväskan!!💛
    472 visningar
    • Användarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 2 månader
      😍😍
      1 gillar
  • Ellen

    har recenserat en produkt
    Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 2 månader
    Betyg: 4 av 5

    En liten lyx i vardagen

    Fick hem denna fina produkt från Lyko! 😍 En lyxig och fräsch duscholja som ger en riktig spa-känsla i duschen. Doften är i serien Mehr som doftar otroligt! Man blir både lugn, pigg och glad av den. Kan varmt rekommendera fler produkter av denna serie från RITUALS! 💛 Däremot löddrar den inte så mycket, tar slut ganska snabbt och doften stannar inte kvar så länge efteråt. Men ändå en mysig produkt för stunden när man vill unna sig lite extra lyx i vardagen 😍 #lykotestpilot #rituals
    1 produkt i inlägget En liten lyx i vardagen
    219 visningar
    • Användarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 2 månader
      Låter och ser jättehärlig ut💛🩵
      1 gillar
  • Ellen

    har recenserat en produkt
    Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 2 månader
    Betyg: 5 av 5

    Uppfriskande och energigivande doft! 💛

    Den här hair & body misten använder jag när jag känner att jag behöver fylla på med ny och frisk energi! Doften är verkligen frisk och fräsch och gör att man direkt blir på bättre humör samtidigt som doften ger lugn och närvaro. Doften håller inte jätte länge, vilket kan vara positivt om man bara vill använda den tillfälligt som jag gör i videon, men vill man använda som parfym får man spraya på några gånger. Jag älskar verkligen den här fräsha och uppfriskande doften. #lykotestpilot #rituals
    1 produkt i inlägget Uppfriskande och energigivande doft! 💛
    798 visningar
    • Kommentaren lades 2 månader
      Mycket god parfym : )
      1 gillar
  • Ellen

    har skapat en look
    Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 2 månader

    Pov: När Lyko påminner om en riktig throwback… 😍😩💜

    Öppnar skåpet och all lila färg bara skriker Justin Bieber throwback. Efter Coachella-nostalgin är Bieber fevern tillbaka 😂 Minns ni att hans scenkläder alltid var vita och lila? Därför blev jag direkt inspirerad att göra den här lila looken 💜😍 Någon mer som varit/är en belieber? Produkter från: IsaDora NYX PROFESSIONAL MAKEUP IDUN Minerals Gleeze LHcosmetics #bieberfever #biebercochella #lila #sminkrutin #smink #beauty
    7 produkter i looken Pov: När Lyko påminner om en riktig throwback… 😍😩💜
    1232 visningar
    • Användarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 2 månader
      😍🤩💜
      1 gillar
  • Ellen

    har skapat en look
    Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 2 månader

    Worth it eller inte?

    Såhär ser den ut direkt… 🔥 Men håller den sig lika bra hela dagen? 👀 Kommentera om ni vill ha en uppdate hur den sitter efter en hel dag 🫢👇 IDUN Minerals #mascara #idun #idunminerals #vattenfastmascara #look #test #lyko
    1 produkt i looken Worth it eller inte?
    2451 visningar
    • Användarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 1 månad
      Åh vill testa💕
      1 gillar
  • Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 5 månader

    Min absoluta favorit foundation ✨🔥

    Det här är fondationen från It Cosmetics är utan tvekan den bästa foundationen jag testat 🤍 Jag började använda den för ungefär 4 år sedan och sen dess är det alltid denna fondation jag använder. Det jag älskar med den här produkten: • Den blir naturlig och jämn på huden, aldrig kakig. • Håller sig fin hela dagen. Jag behöver nästan aldrig fylla på. • Ger ett naturligt glow utan att se för mycket ut. • Den är dryg! Jag använder den varje dag och den räcker i ungefär ett halvår innan det är dags att köpa en ny. • Funkar jättebra ihop med andra produkter. Om du inte har testat den än, gör det! ✨ #itcosmetics #makeup #foundation #tips #2026 #glow #smink #glowup
    1 produkt i inlägget Min absoluta favorit foundation ✨🔥
    865 visningar
    • Användarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 5 månader
      Favorit😍🙏🏻
      2 gillar
  • Användarens roll: Lyko Creator.Inlägget skapades 6 månader

    Rosa/lila läppar 👄

    Its fridaaay! 🪩🍸Älskar dessa två produkter i kombo! 😍 Ett läppbalsam perfekt att ta på innan placering av läppstift. Gör läpparna mjukare och minskar torrhet. Perfekt nu i vintertider. Sedan placerar jag mitt underbara läppstift från Mac cosmetics. Den här färgen är perfekt att ha både till fest och vardags. #lipstift #mac #glow #wow #makeup #glowup #läppstift #lyko #girlera #lyx #läppar #smink #lyster #läppstift
    2 produkter i inlägget Rosa/lila läppar 👄
    676 visningar