VIVIENNE đŸ–€

Lyko Creator
  • VIVIENNE đŸ–€

    har recenserat en produkt
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 5 dagar
    Betyg: 2 av 5

    Frisk och frÀsch, men stark doft

    đ—Ÿđ˜†đ—žđ—Œđ˜đ—Čđ˜€đ˜đ—œđ—¶đ—čđ—Œđ˜ 𝘅 đ—™đ—żđ—źđ—Žđ—żđ—źđ—»đ—°đ—Č đ—Šđ˜đ—¶đ—°đ—žđ˜€ đ—ąđ—Żđ—·đ—Č𝘁𝘀 đ—±'𝗔đ—ș𝘀𝘁đ—Čđ—żđ—±đ—źđ—ș đŸ‹â€đŸŸ© Jag har fĂ„tt produkten i utbyte mot Ă€rliga recensioner. Första intrycket Ă€r att glasflaskan Ă€r fin o 250ml ser stor ut för att vara doftpinnar đŸ–€ đ——đ—Œđ—łđ˜đ—Čđ—»: Ska dofta grönt te, citrus och salvia. Jag upplever den extra syrlig, nĂ€stan grĂ€sig, och ”grön citrus”. Doften pĂ„minner mig lite om citrongrĂ€s, fast utan sötma, eller bergamott. AlltsĂ„ vĂ€ldigt ljus, grön och frisk. đŸŒżđŸ‹â€đŸŸ© Är dock kluven till doften. Verkligen frĂ€sch, men inte sĂ„ unik och örtig som jag först förvĂ€ntade mig. Men doften har vĂ€xt pĂ„ mig (efter att ha testat annat i serien). Enligt mig passar den extra bra till hemmet – sĂ„ perfekt i doftpinnar. đŸŒ± 𝗩𝘁𝗼𝗿𝗾: Jag upplever dock doften lite skarp och styrkan extra intensiv i doftpinnarna. Jag fick ganska snabbt en irritation i halsen (blivit exakt samma av flera andra doftpinnar) och har inte kunnat ha den framme. Jag Ă€r ibland doftkĂ€nslig för starka dofter i mitt hem. Dessutom Ă€r flaskan större Ă€n de jag brukar köpa (100ml hade passat mitt hem bĂ€ttre – bor litet!) Mitt tips Ă€r att vĂ€lja storlek utefter hur stort du bor! Jag kommer inte köpa denna, men kanske testar en mindre flaska av en annan doft framöver đŸ€â˜ș 𝗕đ—Č𝘁𝘆𝗮: đŸ–€đŸ–€ ➕ Snygg glasflaska + rejĂ€la pinnar ➕ Extra frĂ€sch som rumsdoft! ➕ Finns refill ➖ Kan upplevas skarp / stark för doftkĂ€nsliga ➖ Doften kĂ€nns inte sĂ„ unik ➖ Högt pris #lykotestpilot #mariestellamaris #doft #doftpinnar #rumsdoft #diffuser #citrus
    1 produkt i inlÀgget Frisk och frÀsch, men stark doft
    314 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 1 dag
      Vilken fin recension, har dessa hĂ€r hemma jag med 😍
      1 gillar
  • VIVIENNE đŸ–€

    har recenserat en produkt
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 6 dagar
    Betyg: 4 av 5

    Lyxigt skum, frĂ€sch doft – men inte favoritdoft för kroppen

    đ—Ÿđ˜†đ—žđ—Œđ˜đ—Čđ˜€đ˜đ—œđ—¶đ—čđ—Œđ˜ 𝘅 đ—Šđ—¶đ—č𝗾𝘆 đ—Šđ—Œđ—łđ˜ đ—Šđ—”đ—Œđ˜„đ—Č𝗿 đ— đ—Œđ˜‚đ˜€đ˜€đ—Č đ—ąđ—Żđ—·đ—Č𝘁𝘀 đ—±'𝗔đ—ș𝘀𝘁đ—Čđ—żđ—±đ—źđ—ș đŸ‹â€đŸŸ© Jag har fĂ„tt produkten i utbyte mot Ă€rliga recensioner. Första intrycket Ă€r att flaskan Ă€r stilren đŸ–€ Shower moussen har verkligen ett lent skum, extra tjockt och fylligt. Texturen kĂ€nns lyxig och riktigt hĂ€rlig i duschen! 🍩 Positivt överraskad att den trots sin konsistens rengör vĂ€ldigt bra. Liknande mousser har jag upplevt inte gjort det. Men hĂ€r kĂ€nner man sig verkligen ren! LĂ€mnar dock lite ”gnisslande” ren kĂ€nsla pĂ„ min hud. Har Ă€ndĂ„ inte upplevt att den varit uttorkande, men jag smörjer alltid in mig efter dusch đŸšżđŸ«§â˜ș đ——đ—Œđ—łđ˜đ—Čđ—»: Ska dofta grönt te, citrus och salvia. Jag upplever den extra syrlig, nĂ€stan grĂ€sig, och ”grön citrus”. Doften pĂ„minner mig lite om citrongrĂ€s, fast utan sötma, eller bergamott. AlltsĂ„ vĂ€ldigt ljus, grön och frisk. Upplever styrkan lite mildare Ă€n i handtvĂ„len, men doften hĂ€nger Ă€ndĂ„ kvar pĂ„ huden lite efter duschen đŸŒżđŸ‹â€đŸŸ© Är kluven till doften. Först tĂ€nkte jag pĂ„ hem-stĂ€d-produkter och blev lite besviken, men den har vĂ€xt pĂ„ mig. JĂ€ttefrĂ€sch, men inte min favoritdoft till kroppen. đŸŒ± Priset kĂ€nns rimligt, och jag kan tĂ€nka mig att köpa den! (i nĂ„n av de 4 andra dofterna) đŸ€ 𝗕đ—Č𝘁𝘆𝗮: đŸ–€đŸ–€đŸ–€đŸ–€ ➕ Exklusiv kĂ€nsla / fylligt skum ➕ Rengör vĂ€ldigt bra ➕ Finns i resestorlek 🙂 ➕ Rimligt pris ➖ KĂ€nner inte extra Ă„terfuktning (men inte heller uttorkande) ➖ Inte min favoritdoft i duschen #lykotestpilot #mariestellamaris #showermousse #duschtvĂ„l #kroppsvĂ„rd #citrus #lykocreator #lykomission
    1 produkt i inlĂ€gget Lyxigt skum, frĂ€sch doft – men inte favoritdoft för kroppen
    393 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 1 dag
      Vad roligt att du blev sĂ„ nöjd, sjĂ€lv sĂ„ tyckte jag att den tog slut lite vĂ€l fort. 😅
      1 gillar
  • VIVIENNE đŸ–€

    har recenserat en produkt
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 6 dagar
    Betyg: 3 av 5

    Lyxigt lödder, frisk doft – men lite uttorkande

    đ—Ÿđ˜†đ—žđ—Œđ˜đ—Čđ˜€đ˜đ—œđ—¶đ—čđ—Œđ˜ 𝘅 đ—›đ—źđ—»đ—± đ—Šđ—Œđ—źđ—œ đ—ąđ—Żđ—·đ—Č𝘁𝘀 đ—±'𝗔đ—ș𝘀𝘁đ—Čđ—żđ—±đ—źđ—ș🧮 Jag har fĂ„tt produkten i utbyte mot Ă€rliga recensioner. Första intrycket Ă€r att 250ml-flaskan Ă€r liten men ser exklusiv ut i glas (ovanligt) đŸ–€ Lite tjockare gel-aktig konsistens. Löddrar vĂ€l, blir ett hĂ€rligt fylligt och lent skum som kĂ€nns lyxigt! Det var det jag tyckte bĂ€st om – kĂ€nslan ✹ Rengör vĂ€l. DĂ€remot blir jag lĂ€tt torr om hĂ€nderna eftersom jag tvĂ€ttar dem ofta. Upplever att jag har kĂ€nt mig lite extra torr av tvĂ„len. InnehĂ„ller Ă„terfuktande glycerin, men jag hade önskat att den var Ă€nnu mer rik och vĂ„rdande med tanke pĂ„ priset: gĂ€rna mer fukt!!💧 đ——đ—Œđ—łđ˜đ—Čđ—»: Ska dofta grönt te, citrus och salvia. Jag upplever den extra syrlig, nĂ€stan grĂ€sig, och ”grön citrus”. Doften pĂ„minner mig lite om citrongrĂ€s, fast utan sötma, eller bergamott. AlltsĂ„ vĂ€ldigt ljus, grön och frisk. Dock nĂ„got skarp och lĂ„ng hĂ„llbarhet (sitter kvar pĂ„ hĂ€nderna i flera timmar). đŸŒżđŸ‹â€đŸŸ© Är kluven till doften. Först tĂ€nkte jag pĂ„ hem-stĂ€d-produkter och blev lite besviken. Men den har vĂ€xt pĂ„ mig. Verkligen frĂ€sch, men inte sĂ„ unik och örtig som jag först förvĂ€ntade mig. Passar dock extra bra som handtvĂ„l. đŸŒ± 𝗕đ—Č𝘁𝘆𝗮: đŸ–€đŸ–€đŸ–€ ➕ Fin glasflaska ➕ Exklusiv kĂ€nsla / fylligt lödder ➕ FrĂ€sch doft ➕ Finns refill ➖ Lite uttorkande pĂ„ mig ➖ Starkt parfymerad ➖ Doften kĂ€nns inte sĂ„ unik ➖ Högt pris #lykotestpilot #mariestellamaris #handtvĂ„l #handsoap #kroppsvĂ„rd #citrus #lykocreator #lykomission
    1 produkt i inlĂ€gget Lyxigt lödder, frisk doft – men lite uttorkande
    445 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 1 dag
      Denna Ă€r sĂ„ hĂ€rlig, gillar doften skarpt, men har ocksĂ„ upplevt att den Ă€r lite uttorkande pĂ„ oss torrisar som behöver lite extra vĂ„rdande handtvĂ„lar 💕
      1 gillar
  • VIVIENNE đŸ–€

    har skapat en look
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 1 vecka
    đ—§đ˜ƒđ—źÌŠ đ—”đ—·đ—źÌˆđ—č𝘁𝗼𝗿 đ˜ƒđ—¶đ—± đ˜€đ—Œđ—čđ—Żđ—żđ—źÌˆđ—»đ—± đ—”đ˜‚đ—± ❀‍đŸ©č Att steka sig i solen Ă€r ju egentligen aldrig bra, men alla har vi nog varit dĂ€r och nĂ„n gĂ„ng brĂ€nt oss đŸ„” Mina SOS-hjĂ€ltar dĂ„: ‱ 𝗣𝗼𝗿𝗳𝘆đ—șđ—łđ—żđ—¶ 𝗔đ—čđ—Œđ—Č đ—©đ—Č𝗿𝗼 𝗮đ—Čđ—č (har taggat nĂ„gra). En trogen vĂ€n för att svalka och Ă„terfukta sol-irriterad hud đŸ„’ ‱ đ—–đ—¶đ—°đ—źđ—œđ—č𝗼𝘀𝘁đ—Čđ—» đ—łđ—żđ—źÌŠđ—» 𝗟𝗼 đ—„đ—Œđ—°đ—”đ—Č-đ—Łđ—Œđ˜€đ—źđ˜† – Ă€lskad av mĂ„nga till mycket đŸ€ Med bl.a. Panthenol (B5), sheasmör, centella, zink och sin tjocka konsistens tycker jag den lugnar allt frĂ„n irritation till torrhet och hjĂ€lper till att stĂ€rka hudbarriĂ€ren. Har lindrat skönt nĂ€r jag haft kliande solbrĂ€nna ❀‍đŸ©č. De passar ocksĂ„ toppen mot irriterande myggbett! 🩟🌞đŸȘŽ â€“ Vad lindrar du irriterad hud med? đŸ’« #solskada #solbrĂ€nna #irriteradhud #skincare #hudvĂ„rd #larocheposay #aloevera #lykocreator #lykomission
    6 produkter i looken
    15142 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 1 vecka
      Cicaplast Ă€r ju bara ett mĂ„ste i badrumsskĂ„pet!!😍
      1 gillar
  • VIVIENNE đŸ–€

    har skapat en look
    Betalt samarbete
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 2 veckor
    đ—Ÿđ˜†đ—žđ—Œđ˜đ—Čđ˜€đ˜đ—œđ—¶đ—čđ—Œđ˜ 𝘅 đ— đ—źđ—żđ—¶đ—Č-𝗩𝘁đ—Čđ—čđ—č𝗼-đ— đ—źđ—żđ—¶đ˜€ đŸ–€đŸŒż Älskar att testa sĂ„n hĂ€r vardagslyx! Tack LYKO för chansen att fĂ„ bli testpilot igen och för mig ett ganska nytt mĂ€rke Marie-Stella-Maris đŸ–€. Har hört om doftserien ”Objets d'Amsterdam” förut (om jag minns rĂ€tt fanns rumssprayen i en tidigare Lyko Lovable?) 🌿 Marie-Stella-Maris Ă€r ett doft/livsstilsmĂ€rke baserat i Amsterdam 💐 Deras fokus Ă€r exklusiv hemdoft & naturlig kroppsvĂ„rd 🧮 Fun fact Ă€r att de ocksĂ„ bidrar till att rent dricksvatten ska bli mer tillgĂ€ngligt i vĂ€rlden 😍 SÅ viktigt ju!!🚰💧+++ Gillar det finns refills och mindre förpackningar till vissa av produkterna. 🌿 𝗧𝗼𝗮𝗮𝗼𝗿 𝗼đ—čđ—č𝘁 đ—¶ đ—±đ—Œđ—łđ˜đ—Čđ—» đ—ąđ—Żđ—·đ—Č𝘁𝘀 đ—±'𝗔đ—ș𝘀𝘁đ—Čđ—żđ—±đ—źđ—ș 🌿 – Har du testat nĂ„got frĂ„n Marie Stella Maris? 😍 Jag har hunnit testa ett tag nu, sĂ„ recensioner kommer snart đŸ–€ #lykotestpilot #mariestellamaris #doft #rumsdoft #doftpinnar #diffuser #handtvĂ„l #showermousse #lykocreator #lykomission
    13 produkter i looken
    18071 visningar
  • VIVIENNE đŸ–€

    har skapat en look
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 3 veckor
    KĂ€nner mig ödmjuk över denna vinst (via Instagram) frĂ„n the body shop 💚. Det var en tĂ€vling till morsdag, och jag tĂ€vlade för min mormor, eftersom jag vĂ€xt upp med henne istĂ€llet för min mamma đŸ€. Mormor brukade varje sommar göra flĂ€dersaft, av flĂ€der som vi ibland plockade tillsammans 🌿 Men nu har hon demens och dĂ€rför hoppas jag att lite doftminne kommer ge henne extra sommarglĂ€dje đŸ€ ‱ đ—§đ—Œđ—œđ—œđ—»đ—Œđ˜đ—Č𝗿: tonicvatten | gurka | Ă€ppelpurĂ© ‱ đ—›đ—·đ—źÌˆđ—żđ˜đ—»đ—Œđ˜đ—Č𝗿: vitt te | flĂ€derblom | konferenspĂ€ron ‱ đ—•đ—źđ˜€đ—»đ—Œđ˜đ—Č𝗿: cedertrĂ€ | mysk Jag tycker doften kĂ€nns syrligt frĂ€sch och somrig, kĂ€nner bĂ„de gröna frukter och flĂ€dern 😍🍏🌿 Om du undrar nĂ„got annat om doften kan jag försöka beskriva den mer eller testa bodysprayen pĂ„ huden đŸ€ – Vad tycker du om flĂ€der? 🌿 #thebodyshop #flĂ€derblom #doft #parfym #bodymist #bodybutter #handkrĂ€m #showergel #bodycare #selfcare #lykocreator #lykomission
    5 produkter i looken
    14693 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 2 veckor
      Ă…Ă„h grattis!! đŸ˜đŸ˜â€ïž
      1 gillar
  • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.InlĂ€gget skapades 3 veckor

    Saknar ingredienslistan💚

    Hej! 💚 Den hĂ€r sheetmasken har sĂ„ fint innehĂ„ll sĂ€rskilt nu pĂ„ sommaren❀‍đŸ©č SĂ„ den förtjĂ€nar en ingredienslista hĂ€r đŸ˜đŸ„’đŸ™
    1 produkt i inlĂ€gget Saknar ingredienslistan💚
    131 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 1 vecka
      För dig som vill veta innehÄllet:
  • VIVIENNE đŸ–€

    har skapat en look
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 3 veckor
    đ— đ—¶đ—» #kbeautysummer đ—±đ—Čđ—č đŸ± đŸ’—đŸŒ±đŸ§–â€â™€ïž Benton Ă€r mina bĂ€sta sheetmasker för aknebenĂ€gen, ilsken eller solirriterad hud❀‍đŸ©č BĂ„de Aloe Vera och Centella upplever jag passar vĂ€ldigt bra för detta. De Ă€r parfymfria och ibland pĂ„ extra bra pris ~32kr~ đŸ’šđŸŒ± Aloe Soothing Mask innehĂ„ller bl.a. lugnande aloevera, grönt te, glycerin, hyaluronsyra, beta-glucan, gurka och betaine – toppen för att lugna, fukt och barriĂ€r đŸ€© Goodbye Redness Centella Mask recenserade jag för ngt Ă„r sedan: lyko.com/sv/community?item=667ab972-1d8b-40f0-9249-b7e440a14451 Biodance Bio-Collagen har jag testat nĂ„gra gĂ„nger bara, med vanliga hudvĂ„rden under och sovit med. Tycker man fĂ„r ett plump, lyster och extra fuktboost som hĂ„ller i sig ett par dagar. Den kĂ€nns ocksĂ„ svalkande 🧊💧🌙 – Har du testat nĂ„gon av dem? đŸ’—đŸŒ± #kbeauty #biodance #benton #sheetmask #centella #aloevera #hudvĂ„rd #skincare #lykocreator #lykomission
    3 produkter i looken
    660 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 3 veckor
      HĂ€rligt 💕💕
      1 gillar
  • VIVIENNE đŸ–€

    har skapat en look
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 3 veckor
    đ— đ—¶đ—» #kbeautysummer đ—±đ—Čđ—č 𝟯 & 𝟰 đŸ’šđŸ’œđŸ§–â€â™€ïž Jag har haft svĂ„rt att hitta en favorit i fuktkrĂ€m som alltid funkar, men Puritos Bamboo Panthenol Cream Ă€r en sĂ„n. Med barriĂ€rstĂ€rkande panthenol och squalane som liknar hudens eget sebum upplever jag den vĂ€ldigt Ă„terfuktande och ”smörjig” nĂ€r den sjunker in, trots att den kĂ€nns gel-aktig i konsistensen först.💧 Upplever den Ă€ndĂ„ rik nog att ha som nattkrĂ€m ibland för akne-kombohy pĂ„ sommaren 💚 Nattmasken recenserade jag för 1-2Ă„r sedan. Den blev en stapelvara och anvĂ€nds ofta med, Ă€ven sommarnatt😍 SĂ„ sĂ„ gosig och kĂ€nns nĂ€stan som en varm kram vid t.ex. irritation, skadad barriĂ€r eller stram hud. Älskar den💜 lyko.com/sv/community?item=70193e73-bb4a-4a1c-b447-592585525932 – Har du testat nĂ„got frĂ„n Purito?? #kbeauty #purito #ansiktskrĂ€m #dagkrĂ€m #nattkrĂ€m #nattmask #hudvĂ„rd #skincare #lykocreator #lykomission
    2 produkter i looken
    1942 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 3 veckor
      SĂ„ bra recension đŸ„°
      1 gillar
  • VIVIENNE đŸ–€

    har skapat en look
    AnvÀndarens roll: Lyko Creator.InlÀgget skapades 4 veckor
    đ— đ—¶đ—» #kbeautysummer đ—±đ—Čđ—č 𝟼 đŸŻđŸ§–â€â™€ïž Förutom antioxidanter sĂ„ boostar jag gĂ€rna huden Ă€ven med antiinflammatoriskt ocksĂ„ för min aknehy Ă„ret om, visste du att propolis Ă€r det? 🐝 Den hĂ€r ampoulen Ă€r förutom antiinflammatorisk Ă€ven otroligt pĂ„ att plumpa och ge glow! Som vi vĂ€l alla Ă€lskar ✹ Önskar att det var lite billigare dock, för det gĂ„r Ă„t hĂ€r 😅 Tonern Ă€r en annan som ocksĂ„ verkar fin för aknehy och yttorr hy 💛 – Har du testat propolis? 🍯 #kbeauty #cosrx #propolis #ampoule #serum #hudvĂ„rd #skincare #lykocreator #lykomission
    2 produkter i looken
    3675 visningar
    • AnvĂ€ndarens roll: Lyko Creator.Kommentaren lades 3 veckor
      Jag Ă€lskar dem... sĂ€rskilt tonern Ă€r bĂ€st för mig đŸ‘ŒđŸ˜‰đŸ«¶
      1 gillar