Abib
Abib stands for the ‘the first month’, thriving to aim for the most perfect and purest cosmetics, starting from the very first step of the beauty cycle. Our goal is to help your skin cycle back to its prime, natural complexion.
Abib pursues perfection and purity in its products. The Korean beauty brand takes its name from the Hebrew word meaning “green ears of grain.” Entirely made in Korea, Abib’s range of skin care, foundation makeup and soaps uses minimal ingredients and simple packaging.
Latest reviews
17 products
Campaign 24%
AbibMild Acidic Ph Sheet Mask Aqua Fit 10-Pack30 g
Mild Acidic Ph Sheet Mask Aqua Fit 10-Pack30 g
Sale price 31,43 €

Ord. price 41,50 €Original price
41,50 €
(104,77 € / 100 g)Campaign 24%AbibMild Acidic Ph Sheet Mask Aqua Fit 10-Pack30 g
Sale price 31,43 €

Original price
41,50 €
(104,77 € / 100 g)Campaign 24%
AbibMild Acidic Ph Sheet Mask Honey Fit 10-Pack30 g
Mild Acidic Ph Sheet Mask Honey Fit 10-Pack30 g
Sale price 31,43 €

Ord. price 41,50 €Original price
41,50 €
(104,77 € / 100 g)Campaign 24%AbibMild Acidic Ph Sheet Mask Honey Fit 10-Pack30 g
Sale price 31,43 €

Original price
41,50 €
(104,77 € / 100 g)AbibMild Acidic Ph Sheet Mask Yuja Fit 10-Pack30 g
Mild Acidic Ph Sheet Mask Yuja Fit 10-Pack30 g
34,50 €

Rec. price 45,90 €Recommended price
45,90 €
(115 € / 100 g)AbibMild Acidic Ph Sheet Mask Yuja Fit 10-Pack30 g
34,50 €

Recommended price
45,90 €
(115 € / 100 g)AbibRebalancing Emulsion Skin Booster200 ml
Rebalancing Emulsion Skin Booster200 ml
39,50 €
(19,75 € / 100 ml)
(19,75 € / 100 ml)AbibRebalancing Emulsion Skin Booster200 ml
39,50 €
(19,75 € / 100 ml)
(19,75 € / 100 ml)AbibHeartleafHeartleaf Essence Calming Pump50 g
HeartleafHeartleaf Essence Calming Pump50 g
35,50 €
(71 € / 100 g)
(71 € / 100 g)AbibHeartleafHeartleaf Essence Calming Pump50 g
35,50 €
(71 € / 100 g)
(71 € / 100 g)AbibGummy Sheet Mask Hyaluron Sticker 10-Pack27 g
Gummy Sheet Mask Hyaluron Sticker 10-Pack27 g
31,20 €

Rec. price 41,50 €Recommended price
41,50 €
(115,56 € / 100 g)AbibGummy Sheet Mask Hyaluron Sticker 10-Pack27 g
31,20 €

Recommended price
41,50 €
(115,56 € / 100 g)AbibRebalancing Toner Skin Booster200 ml
Rebalancing Toner Skin Booster200 ml
27,40 €

Rec. price 36,50 €Recommended price
36,50 €
(13,70 € / 100 ml)AbibRebalancing Toner Skin Booster200 ml
27,40 €

Recommended price
36,50 €
(13,70 € / 100 ml)AbibHeartleafHeartleaf Calming Toner Skin Booster200 g
HeartleafHeartleaf Calming Toner Skin Booster200 g
24,40 €

Rec. price 29,50 €Recommended price
29,50 €
(12,20 € / 100 g)AbibHeartleafHeartleaf Calming Toner Skin Booster200 g
24,40 €

Recommended price
29,50 €
(12,20 € / 100 g)AbibYuja Probiotics Blemish Pad Vitalizing Touch140 g
Yuja Probiotics Blemish Pad Vitalizing Touch140 g
26,70 €

Rec. price 35,50 €Recommended price
35,50 €
(19,07 € / 100 g)AbibYuja Probiotics Blemish Pad Vitalizing Touch140 g
26,70 €

Recommended price
35,50 €
(19,07 € / 100 g)AbibGummy Sheet Mask Madecassoside Sticker 10-Pack27 g
Gummy Sheet Mask Madecassoside Sticker 10-Pack27 g
31,20 €

Rec. price 41,50 €Recommended price
41,50 €
(115,56 € / 100 g)AbibGummy Sheet Mask Madecassoside Sticker 10-Pack27 g
31,20 €

Recommended price
41,50 €
(115,56 € / 100 g)AbibHeartleafMild Acidic pH Sheet Mask Heartleaf Fit 10-Pack30 g
HeartleafMild Acidic pH Sheet Mask Heartleaf Fit 10-Pack30 g
41,50 €(138,33 € / 100 g)
AbibHeartleafMild Acidic pH Sheet Mask Heartleaf Fit 10-Pack30 g
41,50 €(138,33 € / 100 g)
AbibQuick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA++++22 g
Quick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA++++22 g
29,50 €(134,09 € / 100 g)
AbibQuick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA++++22 g
29,50 €(134,09 € / 100 g)
AbibHeartleafHeartleaf Spot Pad Calming Touch120 g
HeartleafHeartleaf Spot Pad Calming Touch120 g
35,50 €(29,58 € / 100 g)
AbibHeartleafHeartleaf Spot Pad Calming Touch120 g
35,50 €(29,58 € / 100 g)
AbibHeartleafGummy Sheet Mask Heartleaf Sticker 10-Pack27 g
HeartleafGummy Sheet Mask Heartleaf Sticker 10-Pack27 g
45,90 €(170 € / 100 g)
AbibHeartleafGummy Sheet Mask Heartleaf Sticker 10-Pack27 g
45,90 €(170 € / 100 g)
AbibJericho Rose Créme Nutrition Tube75 g
Jericho Rose Créme Nutrition Tube75 g
45,90 €(61,20 € / 100 g)
AbibJericho Rose Créme Nutrition Tube75 g
45,90 €(61,20 € / 100 g)
AbibHeartleafHeartleaf Sun Essence Calming Drop SPF50+ PA++++50 g
HeartleafHeartleaf Sun Essence Calming Drop SPF50+ PA++++50 g
35,50 €(71 € / 100 g)
AbibHeartleafHeartleaf Sun Essence Calming Drop SPF50+ PA++++50 g
35,50 €(71 € / 100 g)
AbibAcne Foam Cleanser-Heartleaf Foam150 g
Acne Foam Cleanser-Heartleaf Foam150 g
23,90 €(15,93 € / 100 g)
AbibAcne Foam Cleanser-Heartleaf Foam150 g
23,90 €(15,93 € / 100 g)
17 products