Benutzerbilder




Lade deine eigenen Bilder hoch
Lade ein Bild vom Produkt hoch. Oder wie wäre es mit dem Endergebnis?BulldogOriginal Shave Gel Mini 30 ml
Angebotspreis 2,18 €
Originalpreis 2,90 €
(7,27 € / 100 ml)Campaign 24%
Der Preis gilt nur für eine begrenzte Anzahl von Artikeln
Kostenloser Versand ab 70 €. Versand aus Schweden.
Beschreibung
Weitere Informationen
Bulldog Shave Gel är utvecklad för att ge en otroligt mjuk och svalkande rakning. En genomskinlig rakgel som ger perfekt glid och underlättar precisions- och konturrakning.Gelen är mjukgörande och formulerad för att ge enextraordinärt skonsam rakning.
Innehåller: Aloe Vera (svalkande och lugnande), Jojoba (en naturlig mjukgörare) och Konjac Mannan (en växtingrediens som gör rakningen skonsam och ger ett perfekt glid).
Användning:
Börja gärna med en varm dusch som mjukar upp huden innan rakningen. Fukta huden lätt innan gelen appliceras. Raka alltid medhårs i skäggstrånas riktning och se till att rakbladen är i bra shape. Använd Bulldog Post Shave Balm för att lugna huden efter rakning.
30 ml
- Kategorie:Rasiergel